Jakie książki angielskojęzyczne dla dzieci?

Nikodem Olszewski 2019-03-30 0 komentarzy
Jakie książki angielskojęzyczne dla dzieci?

Ciągle jeszcze dominującym językiem jest angielski, dlatego rodzice starają się zachęcić dziecko do uczenia się właśnie tego języka, posyłając nierzadko już trzylatków na lekcje i otaczając ich bajeczkami i grami, dzięki którym chcą wzbudzić wewnętrzną motywację dziecka do nauki. Bardzo ważną rolę do odegrania mają tu nie tylko nauczyciele, ale właśnie rodzice, którzy mogą pracować z dzieckiem, po prostu grając z nim czy czytając mu bajeczkę w języku angielskim, w której jest sporo elementów interaktywnych zachęcających dziecko do nauki.

Obecnie na rynku można znaleźć najrozmaitsze gry, a także książki angielskojęzyczne dla dzieci w różnym wieku, które uczą, bawiąc i sprawiają, że dziecko niecierpliwie czeka na kolejny raz z grą dalszą część opowiadania lub kolejną rymowankę. Książeczki dla dzieci powinny być pełne ciepłych pastelowych kolorów i elementów, które dzieci mogą przesuwać czy wyciągać. Ten rodzaj książeczek jest najodpowiedniejszy dla całkiem małych dzieci, które uwielbiają poznawać świat nie tylko za pomocą wzroku czy słuchu, ale także za pomocą dotyku i interakcji. 

Wybierając książeczkę dla nieco starszego dziecka, należy pamiętać, aby nie była ona zbyt prosta i najlepiej odzwierciedlała jego zainteresowania. Każdy rodzic doskonale zna swoje dziecko i wie, czym ono się interesuje, zatem bez trudu dokona odpowiedniego wyboru. 

Poza ilustracjami i elementami interaktywnymi w książeczkach dla dzieci ważna jest także ich jakość. Powinny one być odpowiednio trwałe, aby dziecko podczas zabawy nie uszkodziło stron, gdyż w przeciwieństwie do dorosłych ono o tym nie myśli. Na stronie englishbookclub.pl można znaleźć mnóstwo książeczek dla dzieci, które są dostosowane do ich wieku, a przy tym pięknie wykonane i uczące dzieci nie tylko języka, ale także estetyki.

Skomentuj wpis