Szybka pomoc w sprawach karnych

Borys Cieślak 2019-03-25 0 komentarzy
Wpis

Już przed wiekami stwierdzono, że błądzenie jest rzeczą ludzką. Nawet ludziom, którzy przez długie lata wykazywali się nieskazitelną uczciwością, zdarza się ulec pokusie. Ktoś na przykład da albo przyjmie łapówkę, poda nieprawdę w dokumentach, coś zatai – i już może trafić przed oblicze prokuratora, a następnie sądu. Jego los zależy teraz w dużej mierze od tego, czy pomoże mu prowadzący często sprawy karne adwokat.

Prawnik z odpowiednim wykształceniem, ale też doświadczeniem i praktyką będzie najlepiej wiedział, jak jego klient powinien się zachowywać od momentu pierwszego kontaktu z organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Może to być już na etapie zatrzymania przez policję, jeśli do niego dojdzie: adwokat wie najlepiej, czy i kiedy warto się od razu przyznać. Podpowie też milczenie, bo czasem to jest najlepsza taktyka obrony. Nieocenione jest także wsparcie psychiczne adwokata dla człowieka zestresowanego, zrozpaczonego, załamanego i niewiedzącego, co robić i jak się w takiej sytuacji odnaleźć. Dobry adwokat zjawi się nawet w środku nocy na posterunku czy komendzie, by zapobiec zdarzeniom, które pogrążą jego klienta, a także złemu traktowaniu go przez policję. Tacy adwokaci pracują w kancelarii posiadającej stronę internetową obronca24h.com.

Jeśli delikwent jest rzeczywiście winny przestępstwa, a prawo na to pozwala, sąd może zawiesić wykonanie orzeczonej kary. Choć często nie podoba się to opinii publicznej, w ten sposób społeczeństwo daje skazanemu drugą szansę: zamiast dokonywać na nim czegoś w rodzaju zemsty, ostrzega go dobitnie, że jeśli ten w ustalonym czasie ponownie dopuści się złamania prawa, to także konsekwencje pierwszego przestępstwa go już nie ominą.    

Skomentuj wpis