Zastosowanie murów oporowych

Ksawery Szymczak 2021-11-22 0 komentarzy
Zastosowanie murów oporowych

Obecność murów oporowych jest nieoceniona podczas wznoszenia domów lub innych obiektów powstających na problematycznych terenach pełnych nierówności. Są one wykorzystywane w formie ścian wspornikowych wzmacniających wybrane przestrzenie, które sprawdzają się także podczas budowy podjazdów, zabezpieczania fundamentów oraz projektowania tarasów na pochyłych terenach. Tworzy się je z materiałów niepodatnych na ściskanie i działanie czynników atmosferycznych.  Przydatne informacje na ich temat udostępniono na stronie pascalprefabrykaty.pl.

 

Adres ten należy do renomowanego przedsiębiorstwa oferującego wytrzymałe mury oporowedla przedstawicieli branży budowlanej i nie tylko. Wszystkie z nich mają stosowne atesty, co przekłada się na ich niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania. Do najczęściej spotykanych zalicza się konstrukcje grawitacyjne z cegieł, betonu oraz kamienia. Niektórzy wybierają także modele wspornikowe, osadzane w głębszych warstwach ziemi oraz kątowe z dodatkowymi elementami odciążającymi.

 

Nabywcy opisywanych konstrukcji powinni posiadać ekspertyzę, którą można uzyskać po zakończonych badaniach geotechnicznych. Dzięki niej dowiadują się, jaki typ gruntu znajduje się na wybranym obszarze oraz jak prezentuje się ukształtowanie terenu. Co równie istotne, mury wymagają pozwolenia na budowę. W tym celu należy wypełnić odpowiedni wniosek, a następnie przesłać go do urzędu miasta, urzędu wojewódzkiego lub starostwa powiatowego. Niekiedy wymagane jest dołączenie projektu architektoniczno-budowlanego.

Skomentuj wpis